OFPOF

Google, AB Antitröst Düzenine Nasıl Uyacaklarını Nasıl Ortaya Çıktığını Açıkladı

-
241
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, AB Antitröst Düzenine Nasıl Uyacaklarını Nasıl Ortaya Çıktığını Açıkladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google, Haziran ayındaki uygulama karşısında AB'den 2,4 milyar avro (2,9 milyar dolar) para cezasına çarptırıldı.

AB yasal düzenlemeleri için Salı günü yapılan açıklamada, google'ın alışveriş hizmetini lehine bir Avrupa Birliği antitröst kararına uygun olarak durdurmayı planladığını açıkladı.

Alphabet Inc'in bir birimi olan dünyanın en popüler İnternet arama motoru, Salı günü verilen karara uymak için AB'nin son teslim tarihine kadar gerekli düzenlemeleri yapacaklarını açıkladı.

Google, rekabete aykırı davranışı sona erdirecek öneriler getirmek üzere Salı günü gece yarısına kadar süreye tabi tutuldu.

Avrupa Komisyonu, Google'ın 27 Haziran'da yaptığı açıklamada, Google'ın Avrupa'daki hakimiyetini kötüye kullanarak kendi karşılaştırma alışveriş hizmetlerine yönelik aramalar yaparak rakiplerini sıralamada aşağıya düşürdüğünü söyledi.

Komisyon, Google'a bir çözüm önerisi getirmenin yanı sıra ABD şirketinin uygulamayı 28 Eylül'e kadar durdurması gerektiğini belirtti.

AB yönetiminden bir sözcü, "Google, periyodik raporlar göndererek Komisyonu eylemlerinden haberdar etmekle yükümlü tutulmaya devam edecektir" dedi.

Rakip bir arama motoruna sahip olan CEPIC (Harita Endüstrisi Merkezi) ve TradeComet'in yanısıra Google rakipleri çevrimiçi harita servisleri Hot Map ve Streetmap'ın üyeleri arasında yer alan ICOMP lobicileri, düzenleyicilerin Google'ın önerisini duyurması gerektiğini söyledi.

ICOMP başkanı Michael Weber, "Bunlar çevrimiçi ve mobil dünyadaki herkesi etkilemektedir, bu nedenle değerlendirme için halka açık hale getirilmelidir" dedi.

Google ayrıca yıl sonuna kadar önemli bir sorunla karşı karşıya kalabileceği akıllı telefon mobil işletim sistemi Android ve çevrimiçi arama reklamcılığına ilişkin uygulamalar konusunda AB'den uyarı aldı.

kaynak (gadgets.ndtv.com)


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık