OFPOF

Facebook ve WhatsApp Arasındaki Veri Akışı İçin İzin Çıktı

-
386
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook ve WhatsApp Arasındaki Veri Akışı İçin İzin Çıktı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook'un AB regülatörü, WhatsApp verilerinin paylaşılmasını sağlayan bir anlaşmaya varmaktan umutlu.

ABD merkezli şirket için, 2014'te edindiği Whatsapp mesajlaşma servisinden toplanan verileri kullanmasına izin verildi.

Geçen yıl Avrupa Birliği'nin 28 veri koruma makamı, WhatsApp'ın kullanıcıların rızasının geçerliliği hakkında soruları nedeniyle kullanıcıların verilerini Facebook ile paylaşmayı bırakmasını istemiş ve bildirmişti. Çünkü birçok kullanıcı özellikle de İngiltere halkı bu veri akışından rahatsızlık duyuyordu.

İrlanda'nın Veri Merkezi'nin Veri Koruma Komiseri Helen Dixon, şirketin Avrupa genel merkezi Dublin'de olması nedeniyle Facebook için gizlilik konularında öncü olan Salı günü, yaz aylarında nihai bir karar alınmasını umduğunu söyledi.

Ayrıca Helen Dixon Reuters'e verdiği röportajda "Taraflar ile  WhatsApp ve Facebook, kullanıcılara verilen bilgilerin kalitesinin daha net olabileceğini ve daha şeffaf olabileceğini ve daha basit terimlerle ifade edilebileceğini düşünüyoruz" dedi. "Bu konuda bir çözüm yolunda çalışıyoruz. Böylece her iki taraf için de en uygun kararı almayı istiyoruz." dedi.

WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşması konusu Hint mahkemelerinde de bekliyor. Hindistan Yüksek Mahkemesi, konuyu bir Anayasa Tezgahı'na atadı ve WhatsApp veri gizliliği konusunun "kullanıcıların şartları ve koşulları kabul ettiği iki taraf sözleşmesi" bulunduğu tespit edildi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık