OFPOF

Facebook, İşletmelere Özel Messenger Üzerinde Çalışıyor

-
223
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, İşletmelere Özel Messenger Üzerinde Çalışıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook, işletmeler için yeni bir arayüz ve özellikler sunan Messenger Broadcast üzerinde çalışıyor.

Facebook’a ait mesajlaşma uygulaması olan Messenger'ın yaklaşık 1,3 milyar kişiye sahip olduğu açıklanmıştı. Facebook, Messenger uygulamasında işletmeler için hizmet vermek üzere yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor.

TechCrunch tarafından hazırlanan bir raporda, yeni arayüzün işletmelerin kullanıcılara pazarlama odaklı mesajlar gönderebilmesini sağlayacak bir bot üzerinde çalışıldığı belirtildi. Messenger Broadcast ismine sahip olacak bu bot şimdilik sadece test aşamasında. TechCrunch raporuna göre, genel beta serbest bırakılıncaya kadar özellikleri doğrulayamasa da, arabirim işletmelerin hoş geldiniz mesajı, mesaj başlığı ve altyazı oluşturması gerekecek. Böylelikle işletmeler müşteriler ile daha hızlı iletişime geçecekler ve onları önceden hazırlamış oldukları mesajlar ile karşılayacaklar.

Messenger Broadcast henüz işletmeler üzerinde deneniyor ve müşteriler ile konuşma halinde denenmediği de Facebook tarafından açıklandı. Messenger Broadcast bir bot mantığı ile çalışacak ve kendi kendine karşılama ve yanıt verme özelliğine sahip olacak. Belirtilen raporda henüz Messenger Broadcast’un nasıl bir arayüze sahip olacağı ve var olan Messenger uygulaması ile nasıl bir benzerliği sahip olacağı ise açıklanmadı.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık