OFPOF

Facebook, İngiltere'de On Binlerce Sahte Hesabı Sildi

-
246
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, İngiltere'de On Binlerce Sahte Hesabı Sildi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sosyal paylaşım ağı, Fransa'daki sahte hesaplarla ilgili Nisan ayı müdahalesinin ardından başka bir silme işlemini daha duyurdu.

Facebook propaganda ve sahte haberlere karşı devam eden çabalarının bir parçası olarak İngiltere'de on binlerce sahte hesabı sildi. Hareket, İngiltere seçimlerinden bir ay önce geldi ve Fransa'nın seçim öncesinde 30.000 sahte hesabı silmesini anımsattı. Ancak Facebook bu sefer tam bir rakam belirtmedi.

Sahte hesapların silinmesiyle birlikte, sosyal ağ sitesi sahte haberlere karşı yürüttüğü kampanyada başka önlemler de uyguladı. Facebook, spam, sahte haber yaymakta olan hesapları tespit etmeye yardımcı olmak için yeni teknolojiler çalıştırmaya başladığını ve art arda aynı şeyi gönderen hesapların belirlenebildiğini açıkladı. Bu yeni teknolojiler, İngiltere'de bulunan on binlerce sahte hesaba karşı harekete geçmek için kullanıldı.

The Telegraph tarafından bildirilene göre, bu teknolojilerden birisi de bir kişinin bir makaleyi okuduktan sonra arkadaşıyla paylaşmadığını buluyor. Bu sayede makale yanıltıcı olabilir şeklinde değerlendiriliyor. Bu şekilde tanımlanan makaleler indirgeniyor ve böylece akış içerisinde daha az görülüyorlar.

Facebook İngiltere'de okuyuculara yanlış haberlerin nasıl tespit edildiğini öğreten bir Dizi gazete ilanı yayınlamaya başladı. Sosyal ağ daha önce Almanya ve Fransa'da da benzer reklamlar yayınlamıştı.

Kaynak: rappler.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık