OFPOF

Facebook, Dünya Fotoğraf Günü İçin Özel Araçlar Tanıttı

-
295
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Dünya Fotoğraf Günü İçin Özel Araçlar Tanıttı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

19 Ağustos'ta dünya çapında kutlanan Dünya Fotoğraf Günü'nde şirket, hem Facebook hem de Messenger için özel araçlar sunacak.

19 Ağustos'ta dünya çapında kutlanan Dünya fotoğraf Günü'nde Facebook, 2 milyar aylık aktif kullanıcısına, platformun küresel etkinliğin bir parçası olarak nasıl kullanılacağını hatırlattı.

Facebook verilerine göre Hindistan, çoğu fotoğrafın sosyal medya devine gönderildiği ve Messenger uygulaması için aynı kategoride beşinci sırada yer alan ilk 10 ülke arasında dördüncü sırada yer aldı.

Facebook, araçlarını kullanarak fotoğrafları yakalayıp paylaşabilecekleri beş yolu kullanıcılarına hatırlattı ve Dünya Fotoğraf Günü etkinliğinin bir parçası olacak.

Facebook "Hikayeleri" ve "Messenger Günü"  fotoğrafları paylaşmak için iki yeni format sunuyor.

Bu kısa format hikayeleri 24 saat sonra kaybolur ve Zaman Çizelgesi'nde veya Messenger yayınında görünmez.

Yaratıcı Kamera Araçları: Hem Facebook hem de Messenger'da, fotoğrafları anında yakalar ve platformda paylaşan uygulama içi kameralar bulunur. Bu uygulama içi kameralar, basit bir fotoğrafı bir sanat biçimine dönüştürmeyi amaçlayan birkaç çerçeve, maske ve stil efekti ile birlikte gelir.

Facebook'a göre, "Tunnell Zoom", geçen yıl "Hikayeler"den beri kullanılan en iyi stil efekti iken güneş gözlüğü takılı "Black Fedora" en çok kullanılan maskeydi.

360 Derece Fotoğraf: Facebook'un eklediği ilginç özelliklerden biri 360 derecelik fotoğraflar. Dünya Fotoğraf Günü'nde, 360 derecelik bir fotoğraf çekebilir ve arkadaşlarınızı hareketin tam ortasında hissettirebilirsiniz.

Öne Çıkan Fotoğraflar: Kullanıcılar, Zaman Çizelgesi'nde en iyi tıklanan fotoğraflarına geri dönmek isteyebilir. Facebook'taki tüm arkadaşlarının en iyi beş tıklamasına bir göz attığından emin olmak için Zaman Çizelgesi'nin üstünde görünecek "Öne Çıkan Fotoğraflar"ı seçebilirler.

Albümler: Belli bir etkinliğin hatıralarını tek bir yerde paylaşabileceğiniz Facebook'taki en sevdiğiniz fotoğraf albümlerini takip edebilir veya ilgisini kaldırabilirsiniz.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık