OFPOF

Facebook, Dil Tercümesi İçin Dokuz Kat Daha Hızlı Yeni Bir Yol Buldu

-
264
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Dil Tercümesi İçin Dokuz Kat Daha Hızlı Yeni Bir Yol Buldu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook 45 farklı dil yayını geliştirmekle kalmadı, dil tercümesinde yapay zeka kullanma kararı aldı.

Facebook, araştırmacıları sosyal ağda daha hızlı ve daha doğru gelişmeler ve dil tercümesi için yapay zekayı kullanmanın yeni bir yolunu bulduğunu söylediler. Bu, Facebook kullanıcılarının nihayetinde her şeyi postayla değil videolarla da tercih ettikleri dile çevirdiklerini görüyor olabilir. Facebook, tüm yayınları 45'den fazla dile çeviriliyor ancak CEO Mark Zuckerberg, halen yapacak çok şey olduğunu söyledi.

Şimdilik, Facebook araştırmayı ve yöntemlerini halka açık hale getirdi, böylece geliştiriciler ve diğerleri çeviri ve diğer dil araçları oluşturmak için kullanabiliyor olacaklar. Dil çevirisinin ötesinde, teknoloji chatbot’ları da, örneklerde kullanılabilecek ve diğer dil tabanlı görevlerde kullanılabilir.

Yöntem, hali hazırda görüntü işleme ve diğer makine öğrenimi türlerinde kullanılan bir teknoloji olan konvolusyonlu sinir ağı (CNN) olarak adlandırılan yeni bir şey kullanıyor. Fair, yapay zeka araştırma ekibi, çeviri verimliliğini artırmak için bir yıl süren bir projeyi tamamladığını açıkladı.

Ekip, CNN sisteminin konvansiyonel sistemlerden dokuz kat daha hızlı olduğunu ayrıntılı olarak açıkladı. Fast Company'nin yayınladığı bir rapora göre CNN, ilk olarak Fair'in başı Yann LeCun tarafından geliştirildi ve ölçeklenebilir bir otomatik doğal dil anlama programının temel taşı olarak değerlendirildi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık