OFPOF

Facebook, Davranış Kalıplarını Tarayarak Sahte Hesapları Kapatıyor

-
451
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, Davranış Kalıplarını Tarayarak Sahte Hesapları Kapatıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook, tekrar eden mesajlar gibi şüpheli davranışları izleyerek sahte hesaplara karşı önlem almaya başladığını söyledi.

Güvenlik iyileştirmesi, önde gelen sosyal ağ şakaları, yanlış bilgiler ve sahte haberlerden kurtulmak için insanlardan istediklerinin farkında olmalarını sağlamak yoluyla daha kapsamlı bir çabanın parçası olarak yapılıyor.

Facebook koruma ve bakım ekibinden Shabnam Shaik, "Facebook'ta kendilerini gerçek hayatta olduğu gibi temsil ettiğinde insanlar daha sorumlu davranıyorlar," dedi. "Sahte hesaplar bu kalıba uymuyor ve spam mesajların oluşturulması ve yayılmasıyla yakından ilişkili."

Sahte olduğu şüphesi bulunan hesaplar askıya alındı ​​ve sahipler, California merkezli sosyal paylaşım ağı kullanıcıların kimlik bilgilerini doğrulamalarını istedi.

Shaik kullanılmaya başlanılan bu taktik ile Fransa'da sahte olduğu düşünülen 30.000 Facebook hesabına karşı harekete geçildiğini belirtti.

Shaik, "Faaliyetin kalıplarını belirleyerek içeriği kendisi değerlendirmeden, bu makul hesapları daha kolay tanımak için iyileştirmeler yaptık," dedi. "Bu değişikliklerle, spam, yanlış bilgi veya taklit hesapların oluşturucuları tarafından sıklıkla paylaşılan diğer aldatıcı içeriğe de sahip olan özensiz etkinlik yoluyla üretilen materyallerin yayılmasını da azaltacağımızı umuyoruz."

Sahte haberi yaymaktan kaçınmak için baskı altında bulunan Facebook, bu tür yayınları rapor etmeyi kolaylaştırmak ve onlardan para kazanmak da dahil olmak üzere adımlar atmaya devam ediyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık