OFPOF

Facebook, ABD Kullanıcılarına Watch Video Hizmetini Başlattı

-
269
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Facebook, ABD Kullanıcılarına Watch Video Hizmetini Başlattı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

1 numaralı sosyal medya ağı Alphabet Inc'in YouTube reklam geliri ile benzer bir sistemle, Facebook'ta da herkesin içerik gönderimine izin verilecek.

Kullanıcıların akıllı telefonlarda ve tabletlerde çok sayıda video izlemeye geçmesiyle, reklamverenler bütçelerini video platformları üzerinden çevrimiçi halde sunmak istiyor.

Facebook'un bu ayın başlarında teste başladığı Watch'de, kullanıcılar Vox, BuzzFeed, Discovery Communications Inc, A & E Networks, Walt Disney Co'nun ABC'sinden ve ayrıca Major League Baseball gibi canlı sporlardan gelen yüzlerce şovu izlediler.

EMarketer verilerine göre, Amerikalılar dijital video izleyerek günde 73 dakikadan fazla zaman harcıyorlar. 

Facebook başlangıçta ilgi çekici şovlar için bazı içerik oluşturucularına ücret ödedi. Şirket, Mayıs ayında Reuters'e verdiği demeçlerde, kısa şovlarda 10.000-35.000 dolar arası, uzun şovlarda ise 250.000 dolara kadar ödeme yapıyor.

Facebook'daki ortaklıklar başkan yardımcısı Dan Rose Reuters'e verdiği demeçte, içeriği satın alma stratejisini çekirdek parçası haline getirmek istemiyor. "Biz, münhasır hakların edinilmesine odaklanmadık", "fikir, bunu iyi içerikle tohumlamaktır." açıklamasında bulundu.

Rose'un söylediklerine göre, Facebook platformu sonunda herkese açarak, tüm kullanıcıların video gönderebilmelerini ve reklam gelirinin yüzde 55'ini alabileceklerini planlıyor.

Kaynak: gadgets.ndtv.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık