OFPOF

Çin, İnternet Üzerindeki Sıkı Denetimine Devam Ediyor

-
288
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çin, İnternet Üzerindeki Sıkı Denetimine Devam Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çin, internet denetimini sağlamak için 25 çalışanı olan bir e-ticaret şirketini hedef aldı.

Frank Chen'in e-ticaret işinin siyasetle hiçbir ilgisi yok ancak Komünist Partisi'nin Çin halkının çevrimiçi olarak gördüğü şeyleri kontrol etme yönündeki en son çabasıyla batmış olabileceğinden endişe ediliyor.

Chen'in 25 çalışanı olan şirket, Çin'in web filtreleri tarafından engellenen binlerce web sitesinden biri olan Facebook da dahil olmak üzere platformlar vasıtasıyla Amerikalılara ve Avrupalılara kıyafetler ve aletler satıyor. Chen, sanal bir özel ağ kullanarak ona ulaştı ancak Pekin, Ocak ayında, Büyük Güvenlik Duvarı'nı kullanmaktan kaçınmak için VPN'lerin kullanımını kaldırmak için bir kampanya başlattıktan sonra kapanıyor olabilir.

Chen, batı şehri Chengdu'dan telefonla "Tüm işimiz felç olabilir," dedi. Daha sonra gönderdiği bir kısa mesajda "Ulusal politika olumlu bir yanıt almayı hak ediyor ve biz bunu tamamen destekliyoruz." dedi.

Gökbilimciler ve fizikçiler, araştırmalarını paylaşmak ve yabancı meslektaşları ile temasa geçmek için yalnızca VPN üzerinden erişilebilen google Akademi ve Dropbox gibi hizmetleri kullanıyorlar. Tüccarlar ise müşterileri bulmak için Facebook'u ve diğer engellenen sosyal medyayı kullanıyor. Öğrenciler, Youtube'da ve engellenen diğer sitelerde, tarihten film düzenlemeye kadar olan konularda materyal arıyorlar.

Kaynak: newsroom.co.nz


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık