OFPOF

Baahubali Facebook Çıkartmaları Yedi Gün İçinde 13 Milyon İndirildi

-
276
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Baahubali Facebook Çıkartmaları Yedi Gün İçinde 13 Milyon İndirildi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

23 Mayıs’ta Messenger’da yer almaya başlayan Baahubali filmi çıkartmaları kullanıcılar tarafından çok beğenildi.

Beş aylık bir sürede platformda 10 milyondan fazla etkileşim kaydedildikten sonra Facebook, Cuma günü Messenger uygulamasındaki animasyonlu Baahubali film etiketlerinin sadece yedi gün içinde 13.4 milyon indirmeyi bulduğunu söyledi. Şirketin 23 Mayıs tarihinde indirilebilecek şekilde geliştirilen çıkartmalarda Baahubali, Kattapa ve diğerleri gibi karakterler var. Bu rakamlar ise yayın haklarının elinde bulundurulduğu firma tarafından resmi bir şekilde açıklandı.

Platformda daha fazla ses çıkarmak için bir pazarlama kampanyası yalnızca #WKKB dahilinde Facebook üzerinde çalışacak şekilde tasarlandı.

Facebook yaptığı açıklamada "Bu da Messenger botunun temasıydı, hayranları etkileşimli tutmak için kullanılan bir başka tanıtım aracı. Bota iniş yapan izleyiciler, karakterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bir teste girme fırsatı buldu." dedi.

Facebook, filmin pazarlama kampanyası sırasında Baahubali'nin FB sayfasındaki toplam etkileşim sayısının yedi kez arttığını bildirdi. Kasım - Aralık 2016'da 1.5 milyon, Ocak - Mayıs 2017'de 10 milyona çıktı.

Filmin ikinci bölümünün 28 Nisan'da piyasaya sürülmesinden sonra, filmin esin kaynağı olan 'Baahubali Oyunu'da bir milyondan fazla indirildi. Başlık, dönem boyunca en çok indirilen oyun oldu ve Hindistan'daki Play Store'daki ilk on indirilen uygulamada 10. sırada yer aldı. Oyun, filmin üretim ekibiyle (Arka Media Works and Graphics India) Bengaluru tabanlı Moonfrog Labs tarafından geliştirildi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık