OFPOF

Apple Pay Avustralya'daki Bankalara Karşı Mahkemeyi Kazandı

-
349
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Apple Pay Avustralya'daki Bankalara Karşı Mahkemeyi Kazandı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Herhangi bir ek ücret ödenmemesinden dolayı bankalar şikayetçi olmuştu ancak mahkeme Apple Pay’ı haklı gördü.

Avustralyalı bir tüketici gözlemcisi, iPhone'larda kullanılan temassız ödeme teknolojisine erişebilmek için dört bankanın toplu pazarlık yapmasını yasaklamıştı. Commonwealth Bank, Westpac, National Australia Bank, Bendigo ve Adelaide Bank Apple'a ücret ödemek zorunda kalmadan kendi uygulamalarıyla "Apple Pay"da kullanılan ödemeler teknolojisine erişmek için Apple ile pazarlık yapmak istedi.

Bankalar, koşulları konusunda hiçbir zaman anlaşamadıkları için, kartlarının "Apple Pay" ile kullanılmasına izin vermemeye başladı. Cupertino merkezli teknoloji devi ile toplu pazarlık yaparak bu dört banka, Apple'ın iPhone teknolojisine erişimini sağlamadıkça müşterilerinin Apple Pay'ı kullanmasına engel olmaya devam edeceğini Apple'a iletmek istediler.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC), Cuma günü verdiği nihai kararında, Apple'ı boykot etme konusundaki toplu tehdidin "rekabetin azalması ya da çarpıtılması muhtemel" olduğunu söyledi. Komisyon, bankaların lehine karar verildiğinde Apple'ı, daha açık ve kolay Android işletim sistemi, bireysel uygulamalardan temassız ödemelere izin veren google gibi davranmaya zorlayarak rekabeti azaltacağını belirtti.

ACCC Yönetim Kurulu Başkanı Rod Sims, "Bir yarışmacıyı diğer rakip bir stratejiyi benimsemeye zorlamak zor bir meseledir." dedi. Bu arada bankalar karardan "hayal kırıklığına uğradıklarını" ve gelecek stratejilerini gözden geçirdiklerini söyledi. Böylelikle Apple Pay herhangi bir banka kartına entegre edilerek kullanılmaya devam edilecek.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık