OFPOF

Amazon, Kullanıcılara 70 Milyon Dolar Ödeyecek

-
307
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon, Kullanıcılara 70 Milyon Dolar Ödeyecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Amazon, yetkisiz uygulama içi satın alımlar için kullanıcılarına yaklaşık 70 milyon dolar geri ödeme yapacak.

Yeni çıkan bir habere göre Amazon, kullanıcılarına 70 milyon dolara kadar para iadesi yapmaya karar verdi. Bu karar şirketin yasadışı olarak yetkisiz uygulama içi satın alma işlemleri için kullanıcıları faturalandırmaktan suçlu bulunması nedeniyle geldi. Uygulama içi satın alımlar, ücretsiz oyunlarla oynarken çocukların yaptığı satın alımlardan kaynaklandı.

2016'daki bir ABD federal mahkemesi, Amazon'un "ailelere ücretsiz uygulamaların hâlâ uygulama içi satın alma işlemleri içerebileceğini açıkça bildirmediğini" ve "istenmeyen masrafları önlemek için yeterli sayıda uyarı ve parola gerekliliği sağlamadığını" belirtti. Verge tarafından Salı günü yayınlanan bir rapora göre Federal Ticaret Komisyonu (FTC), ebeveynlerin Kasım 2011 ile Mayıs 2016 arasında 70 milyon dolardan fazla ücretlendirildiğini tahmin ediyor.

FTC'ye göre, Amazon kısa süre içinde geri ödeme programına başlayacak. Kasım 2016'da Amazon, ABD Bölge Mahkemesinden hediye kartları şeklinde geri ödeme yapmayı istedi ancak şirketin bu isteği reddedildi. Bu nedenle, şirketin etkilenen müşterilere doğrudan borçları veya kredi kartlarına ya da kağıt çekleriyle geri ödeme yapması bekleniyor.

Kaynak: tech.firstpost.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık