OFPOF

Amazon Hindistan Yatırımlarını Genişletmeye Başlıyor

-
255
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon Hindistan Yatırımlarını Genişletmeye Başlıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Amazon Hindistan depolama kapasitesini iki katına çıkarmayı ve 2017'de 5000 yeni iş eklemeyi planlıyor.

E-ticaret şirketi Amazon Salı günü, depolama kapasitesini iki katına çıkarmayı planladığını açıkladı. Son zamanlarda duyurulan yedi büyük mağaza ve mobilya eşyaları da dahil olmak üzere, 2017 yılında Hindistan'da 14 yeni gerçekleştirme merkezi (FC) eklenmişti. Amerikan e-ticaret devi Hint birimi, Telangana, Haryana, Maharashtra, Madhya Pradesh, Uttar Pradesh ve Andhra Pradesh'de, düzenli işlerini desteklemek üzere kurulacak ek yedi yeni FC yani merkezinin tamamen faaliyete geçeceğini söyledi. Bu projenin gerçekleşmesi için öngörülen tarih şimdilik resmi olmamak ile birlikte bu yılın bu çeyreğin sonu diyebiliriz.

Ayrıca şirket, artan müşteri ve satıcı talebini desteklemek için Ahmedabad'daki FC'nin depolama kapasitesinin iki katına çıkarken ve Yeni Delhi'deki FC'deki altı kat fazla alana sahip olacağını da açıkladı. 

Hindistan Müşteri Memnuniyeti Genel Müdür Yardımcısı Akhil Saxena, yaptığı açıklamada; ”2017 yılına ilişkin planlarımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz, bu da Amazon'un bu üssel büyümesini desteklemek için depolama kapasitemizi ikiye katlıyor. Son zamanlarda büyük cihazlar ve mobilyalar için yedi FC'lik ürün tanıttık ve bu kapasiteyi ikiye katlayarak şu anda 2017 için Hindistan'da 41 FC göreceğiz." dedi.

Ayrıca Akhil Saxena sözlerine şu şekilde devam etti: ”Bu 41 FC bizi müşterilerimize daha yakın hale getirecek ve binlerce küçük ve orta ölçekli işletmenin siparişlerini maliyet-etkin biçimde yerine getirebilecek. Bu 14 yeni FC tarafından yaratılan 5.000'e yakın yeni işle Hindistan'da altyapıya ve teknolojiye yatırım yapmaya kararlı olmaya devam ediyoruz “

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık