OFPOF

Amazon Hindistan, Dijital Cüzdan İçin RBI Onayını Aldı

-
397
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon Hindistan, Dijital Cüzdan İçin RBI Onayını Aldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hindistan'da yoğun bir şekilde kullanılmaya başlayan online ödeme sistemleri için Hindistan Amazon'da onay aldı.

Hindistan Merkez Bankası, online alışveriş portalında dijital cüzdan sistemini etkinleştirmek ve kullanmak için Amazon Hindistan'a onay verdi. Resmi pazarlığa (Peşin Ödeme Aracı) 22 Mart'ta verilen resmi haberlerde, Flipkart'ın eBay Hindistan'ı satın alması için 1,4 milyar dolarlık bir fon sağlaması üzerine açıklamalar yapılmıştı.

Amazon Hindistan müşterileri şu anda yalnızca iki faktörlü kimlik doğrulama işlemleri vasıtasıyla ödeme yapabiliyorlardı. Müşteriler artık bir e-cüzdan ekleyerek, gelecekteki satın alımlar için ödemelerini daha hızlı yapabiliyor ve cüzdanlarını daha rahat bir şekilde kullanabiliyor olacak. Amazon, para iadesi, daha hızlı geri ödemeler ve daha fazlasını sunmak için akıcı bir kanal gelişiminde de bulunuyor.

Amazon Hindistan, müşterinin Amazon hesabını kullanarak hızlı check-in ve check-out imkânı sunan Amazon Pay platformunu tanıtıyordu. Ancak, bu yalnızca Amazon'daki işlemlerle sınırlandı. Yeni lisansla, şirketin aynı marka altında yeni cüzdan hizmetini sunacakları görülüyor.

Amazon Hindistan Başkan Yardımcıları Sriram Jagannathan şunları söyledi: "RBI'dan PPI (ön ödemeli ödeme aracı) lisansımızı almaktan memnuniyet duyuyoruz. Odak noktamız müşterilerimize uygun ve güvenilir nakit ödemesiz bir deneyim sunmaktır. RBI, ÜFE'ler için yönergeleri tamamlama aşamasındadır. Basitleştirilmiş KYC ve kimlik denetimi ile düşük limitli cüzdan servisinin devamı için sabırsızlanıyoruz. Bu, müşterilerin ölçekte dijital ödemeleri benimsemelerine ve dolayısıyla Hindistan'ı daha az nakit ekonomisine dönüştürmemize yardımcı olmamızı sağlayacak." dedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık