OFPOF

Amazon, Black Friday ile Değerine Değer Kattı

-
307
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Amazon, Black Friday ile Değerine Değer Kattı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Black Friday satışları ile hem Amazon’un değeri hem de CEO’sunun mal varlığı arttı.

Amazon’nun kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, 100 milyar dolarlık net değeri olan ilk insan olmayı başardı. Bu yılın Black Friday satışları, net değerini 2,4 milyar dolarla yükseltti ve onu bu kadar yüksek rakamlara ulaştıran tek insan yaptı.

Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre, Bezos'un mevcut net değeri yaklaşık 100.3 milyar dolara ulaşırken, Amazon satışları Black Friday ile birlikte %2’den daha fazla arttı ve Amazon da kendi değerini arttırdı. Raporun belirttiği gibi, online satışlar Adobe Analytics'in raporladığı gibi geçen yıla göre 18,4 puan arttı. Online alışveriş devi Amazon’un yıllık net değeri 2017'de 32,6 milyar dolar arttı.

Bill Gates ve Warren Buffett'ın aksine, Bezos'un bu kadar çok servetle ne planladığından emin değiliz, ayrıca Bezos diğerleri gibi fazla bir bağış işleminde de bulunmuyor. Bu servetini nereye doğru yönlendireceği ve hangi alanlara yatırımlar yapacağı ise henüz netlik kazanmış değil.
Microsoft’un sahibi ve yıllarca milyarderlik zirvesini bırakmamış Bill Gates ve Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO'su Warren Buffett, birçok kez hayır işlerinde bulunmuşlardı ve bulunmaya da devam ediyorlar.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık