OFPOF

ABD'de Polisler Snapchat ile İlgili Uyarıda Bulundu

-
354
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
ABD'de Polisler Snapchat ile İlgili Uyarıda Bulundu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

ABD polisi, ebeveynleri Snapchat'in Snap Map özelliğinin çocuklarının güvenliğini tehdit ettiğine dair uyardı.

Medyada çıkan haberlere göre, ABD polisi, popüler sosyal medya uygulaması Snapchat'in kullanıcıların hareketlerini haritalandıran, gizlilik ve güvenlik açısından belirgin bir tehdit içeren ve içerisinde bulundukları yer hakkında ayrıntılı bilgi veren yeni bir özellik sunduktan sonra, ebeveynlere çocuklarının güvenliğinden bahsetti.

Perşembe günü foz9 internet sitesi tarafından bildirilene göre Snapchat'ın yeni özelliği olan Snap Map, kullanıcıların arkadaşlarını bir harita üzerinde bulmasına yardımcı oluyor. Medya raporunda, uygulamanın izleyicisi, kullanıcıların bulundukları yeri, alanı, şehri ve caddeyi arkadaşlarının nerede olduklarını görmelerini sağladığını belirtti. Ayrıca yeteri kadar yakınlaştırılırsa evi sokak düzeninde de gösterebiliyor.

ABD'nin dört bir yanındaki polis departmanları, yeni güncelleme hakkındaki farkındalığı yaymak için kendi sosyal medya hesaplarını kullandı. Ayrıca takipçilerine bilgiyi paylaşmaları çağrısında bulundular. Minapapolis Emniyet Müdürlüğü'nden bir Facebook mesajı, "Snapchat, haritada görebildiğiniz tüm kullanıcıların arkadaşınız olduğunu söylese de, herkesin kişisel güvenliği önemsediğini hatırlatmak istedik ve bu uygulamayla hangi bilgileri paylaştığınızı iyi düşünmelisiniz." dedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık