OFPOF

Türk Televizyonlarında İzlenme Rekorları Kırmış 7 "Osmanlı" Konulu Dizi

-
482
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türk Televizyonlarında İzlenme Rekorları Kırmış 7 "Osmanlı" Konulu Dizi
0 izlenme
-

Osmanlı İmparatorluğu'nun ilham kaynağı olduğu o dizilere gelin birlikte bakalım!

İşte onlar! 

1. Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul

Diriliş: Ertuğrul, yapımcılığını Tekden film'in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın yazdığı, yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı, başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan'ın paylaştıkları dizidir.

2. Filinta

Filinta

Filinta, TRT 1'de yayınlanmış olan, senaristliğini Ömer Genç'in yaptığı Osman Kaya'nın yönettiği Osmanlı polisiyesi dizisidir. Dizinin ismi bir tür küçük tüfek ve güzel, yakışıklı anlamına gelmektedir.

3. Payitaht: Abdülhamid

Payitaht: Abdülhamid

Payitaht: Abdülhamid, yapımını Filinta dizisinin yapımcısı ES film'in üstlendiği, yönetmenliğini Serdar Akar'ın, senaristliğini Uğur Uzunok'un yaptığı tarihi-kurgu türünde dizidir. “Ulu Hakan” unvanı ile taçlandırılan Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının son 13 yılını anlatan Payitaht Abdülhamid, Kocaeli’nde Sekapark içinde Dizi için özel hazırlanan dev platoda çekilmektedir.

4. Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl, Tims Productions tarafından yapılıp Star TV'de yayınlanan türk yapımı tarih-kurgu televizyon dizisi

5. Vatanım Sensin

Vatanım Sensin

Vatanım Sensin, türk yapımı bir tarih-kurgu televizyon dizisi. Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemi anlatılmaktadır. Dizide İzmir'in İşgali yıllarında yaşanan olaylar işlenmektedir.

6. Elveda Rumeli

Elveda Rumeli

Elveda Rumeli, 1896-1897-1898-1907 yıllarında geçen ve dramatik bir kurgusu olan öyküyü anlatan Dizi filmi. Dizinin oyuncu kadrosu ve teknik ekibinde türk ve Makedonlar yer aldı. Dizi, Makedonya'da Manastır dolaylarında çekildi.

7. Bir Zamanlar Osmanlı

Bir Zamanlar Osmanlı

Bir Zamanlar Osmanlı, TRT tarafından Her şey film'e yaptırılan Osmanlı İmparatorluğunda Patrona Halil İsyanı öncesini anlatan tarihî dizidir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.