OFPOF

Reyting Rekorları Kıran "Sen Anlat Karadeniz" Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri ile İlgili 8 Bilgi

-
5.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reyting Rekorları Kıran "Sen Anlat Karadeniz" Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri ile İlgili 8 Bilgi
0 izlenme
Ofpofer
-

Ekranların sevilen dizisi Sen Anlat Karadeniz herkesin gönlünde taht kurdu. Nasıl mı? İşte ayrıntılar...

1. Dizinin hikayesi!

Dizinin hikayesi!

Dizinin ana hikayesi para karşılığında zorla evlendirilen Nefes'in yaşadığı zorluklar ve imkansız aşkıdır. Bu sahnede Tahir'in ailesi iş ortaklığı nedeniyle Vedat'ın evine gelir ve Vedat ailesi ile tanıştırır. Ancak hesap etmediği şeyler olur. Eşinden sürekli dayak yiyen Nefes'in gizlediği morlukları tanışma sırasında farkeden Tahir işin peşini bırakmaz ve aşık olmasıyla Nefes'i bu zulümden kurtarmaya karar verir.

2. Nefes kimdir?

Nefes kimdir?

Gerçek adı İrem Helvacıoğlu olan Nefes Almanya'da doğmuştur. Dizinin başrol oyuncusudur. Eşinden sürekli şiddet görür ve en son dayanamayıp oğlunu alarak kaçar. Hergün dayanılmaz işkence gören Nefes'in psikolojisi bozulmuştur ama oğlu için yaşamak zorundadır. Karadeniz'i terk edip başka ülkeye kaçmayı planlar.

3. Nefes'in yakışıklı kahramanı Tahir

Nefes'in yakışıklı kahramanı Tahir

Gerçek adı Ulaş Tuna Astepe'dir. 1988 doğumlu olan Ulaş, İzmit'te dünyaya gelmiştir. Nefes'e aşık olur ve kahramanlığını her bölümde bize gösterir. Aşkı o kadar büyüktür ki gurbete düşmeye, ölmeye hazırdır. Nefes'e yardım edip yurtdışına çıkarmak için çabalar ama kendisi gitmez. Çünkü o Karadenizsiz yaşayamaz.

4. Nefes'in biricik oğlu Yiğit

Nefes'in biricik oğlu Yiğit

Yiğit'in gerçek adı Demir Birinci'dir. Dizide babasının annesine karşı tutumuna şahit olan Yiğit babasından nefret ediyor fakat çok korktuğundan sesini çıkaramıyor. Annesi ile bu zulümden kaçmaya çalışıyor. Burada onlara Tahir çok yardım ediyor. Tahir onun için büyük bir kahraman. Onu çok seviyor.

5. Gaddar koca Vedat

Gaddar koca Vedat

Dizinin ilk bölümlerinde efendi tavırları ile dikkat çeken Vedat, Nefes'i ilk gördüğü andan itibaren kafayı takar. Parayla babasından alır ve zorla sahip olmaya çalışır. Nefes'in ondan nefret edişi daha da piskopatlaşmasına neden olur. Her dayak sahnesinde insanları hüzne boğan Vedat işkencelerin her türlüsünü Nefes'e uyguluyor.

6. Mustafa'nın karısı Asiye

Mustafa'nın karısı Asiye

Mustafa'nın sürekli "Oy Asiyem" diye hitap ettiği Asiye'nin gerçek adı Öykü Gürman'dır. Bazı bölümlerde türkü söyleyerek sesine seyircileri aşık etmeyi başarmıştır. Kaleli ailesinin gelinidir. Karadeniz'in çılgın kızlarının yansımasıdır.

7. Ve Mustafa

Ve Mustafa

Kaleli ailesinin büyük oğlu ve başı olan Mustafa'nın gerçek adı Sinan Tuzcu'dur. Tahir'in abisidir Vedat'ın ortağıdır. Serttir ama karısının yanında yumuşacık olur. Asla özür dilemez. Ailesi için her şeyi yapar. Lafının üstüne laf söyletmez, son sözü hep o söyler.

8. Gizli kahraman Osman Hopalı

Gizli kahraman Osman Hopalı

Asiye'nin babası, köyün imamıdır. Gerçek adı Sait Genay'dır. Nefes'le Yiğit'e kucak açar ve Tahir'e her seferinde yardım eden gizli kahramanlardan biridir.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.