OFPOF

İzleyicileri Memnun Edip, 2017 Yılına Damga Vuran 7 Nefis Film

-
6.2b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzleyicileri Memnun Edip, 2017 Yılına Damga Vuran 7 Nefis Film
0 izlenme
-

2017’de en çok bu filmleri konuştuk, en çok bu filmleri sevdik. Geçip giden yılı bir liste ile özetliyoruz.

Koca bir yıl geride kalırken yine diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da filmlere doyduk diyebiliriz. Her ne kadar bizleri heyecanlandıran birbirinden güzel filmler olsa da hayal kırıklığına da uğramadık dersek yanlış olmaz.

E, sözü fazla uzatmadan sizleri 2017’nin en iyi yabancı filmlerini gösterelim.

1. Dunkirk - IMDb: 8,0

Dunkirk - IMDb: 8,0

Usta yönetmen Christopher Nolan’ın dehasına yeniden şahit olduğumuz Dunkirk, bizlere tarihin en büyük geri çekilişlerinden birini beyaz perdede Nolan ve Hans Zimmer’in enfes müzikleri eşliğinde sunuyor. Başrollerinde Fionn Whitehead, Barry Keoghan, Mark Rylance, Tom Hardy, Cillian Murphy ve Harry Styles gibi isimlerin bulunduğu film, bizlere bir geri çekilişin yanında, savaşın korkutucu yüzünü anlatıyor. Film, bu senenin en iyileri arasında gösteriliyor.

2. Kapan (Get Out) - IMDb: 7.7

Kapan (Get Out) - IMDb: 7.7

Belki de türünde bu yılın en fazla konuşulan ve beğenilen filmi olan Get Out’ın yönetmenlik koltuğunda Jordan Peele oturuyor. Başrollerini Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford gibi isimlerin paylaştığı filmde, korku ve gerilimin yanında yönetmenin mizahın bir tık üstü olan hiciv dokunuşlarına rastlamanız mümkün. Filmde korku ve gerilimin dışında çok uç fantezilere yer verildiğini izlerken hissedebiliyorsunuz.

3. Soygun (Good Time) - IMDb: 7.3

Soygun (Good Time) - IMDb: 7.3

Benny Safdie ve Josh Safdie’in yönetmenliklerini paylaştıkları filmin başrollerinde Robert Pattinson, Benny Safdie, Jennifer Jason Leigh bulunuyor. Ters giden bir soygun sayesinde hapishaneye atılan kardeşini kurtarmaya çalışan Connie’nin hikayesine konuk olduğumuz film, başlar başlamaz çok detaylı bir yok oluş ve yıkım hikayesini bizlere sunuyor.

4. Suyun Sesi (The Shape of Water) - IMDb: 7.5

Suyun Sesi (The Shape of Water) - IMDb: 7.5

Usta öykücü Guillermo del Toro’nun yönetmenlik koltuğunda oturduğu film, bizleri Soğuk Savaş yıllarına götürüyor. Şiirselliğini ve duygusunu hiç bozmayan filmde yine del Toro’nun hayal dünyasındaki sempatik canavarlar galerisi bizlere kendisini gösteriyor. Bu yılın en fazla beğenilen filmlerinden olan The Shape of Water’ın başrollerinde Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg gibi isimler alıyor.

5. Logan - IMDb: 8.1

Logan - IMDb: 8.1

Hugh Jackman’a adeta veda niteliği taşıyan Logan filmi, bu yılın kuşkusuz en iyi beş filmine girebilir. efsane X-Men serisinin başrollerinden olan nam-ı diğer “Wolverine” son filmiyle adeta gözlerimizden yaşlar süzülmesine sebep oldu. Yönetmenlik koltuğunda James Mangold’un bulunduğu filmin başrollerinde Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen gibi isimler bulunuyor.

6. Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı - IMDb: 8.1

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı - IMDb: 8.1

Sansür haberleriyle neredeyse şanına gölge düşecek olan yeni Blade Runner filmi de bu yılın en çok beğenilenleri arasındaydı. İlk filmin başrol oyuncusu Harrison Ford’u bu filmde de izlerken ana karakterde Ryan Gosling bulunuyor. Mesajları insanın yüzüne adeta çatır çatır vuran Blade Runner 2049, yeni bir Denis Villeneuve eseri olan filmde usta oyunculara Jared Leto ve Ana de Armas eşlik ediyor

7. O (It) - IMDb: 7.5

O (It) - IMDb: 7.5

"O", Stephen King’in 1986’da yayınlanmış aynı isimli romanından uyarlanan, 2017 çıkışlı Amerikan yapımı bir doğaüstü korku filmi olarak dikkat çekiyor. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.