OFPOF

İzlenme Rekorları Kırarak Milyonları Ekrana Kilitleyen 10 Efsane Dizi

-
3.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İzlenme Rekorları Kırarak Milyonları Ekrana Kilitleyen 10 Efsane Dizi
0 izlenme
Ofpofer
-

Yankı uyandıran efsane diziler ve bu dizilerin kimyamızı değiştiren etkileri... Her yayın tarihi heyecanla beklenen dizi dünyasına bir bakış...

Her bölümde ayrı bir heyecanla milyonları ekrana kilitleyen unutulmazlar serisine hoş geldiniz. Onlarda çoğu zaman kendimizden bir parça bulduk. Kızdık, sevindik, güldük ve bol bol da ağladık. Onlar bizi trolledi adeta. Dizi günlerini ve hatta saatlerini iple çektik. Randevular, geziler iptal edildi. Çalışanlar iş çıkışı koşarak evlerine yetişti, pür dikkat diziye kilitlendi bakışlar. Çocukluğumuzdan bu yana bizleri etkisine alan yerli ve yabancı efsane dizilerden kesitler...

1. Köle Isaura

Köle Isaura

TRT'de yayınlanan oldukça uzun metrajlı dizilerdendir. Başrol oyuncusu Lucélia Santos, o dönemlerde çok sevildi. Ülkemizde de yayınlanan bu Dizi, bizleri pembe dizilerle ilk kez tanıştırdı ve bir köle bu kadar çok mu sevilir dedirtti. 1980'lerin unutulmazları arasında yerini aldı.

2. Dallas

Dallas

Başrollerini J. R. Eving'in sergilediği kötü adam Ceyar klasiğini hafızalara kazımıştı. Southfork Çiftliği'nde geçen petrol zengini aile ve aile içi yaşanan kıskançlık, kötülük ve entrikaların yaşandığı 80'li yılların fenomen dizisiydi.

3. Hayat Ağacı

Hayat Ağacı

Unutulmaz Sam Whitmore ve Kyle Master aşkını hatırlayalım. Çevirdiği entrikalara rağmen Sam'i hem çok kızıp hem de çok sevdik.

4. Lost

Lost

İzlenme rekorları kıran Dizi, 15.69 milyon kişi tarafından 6 sezon boyunca toplam 121 bölümle rekor üstüne rekor kırdı. Oldukça fazla takipçisi olan dizi, 2005 Emmy ödüllerinde “En iyi drama dizisi” ödülünü kapmayı başarmıştır.

5. Game of Thrones

Game of Thrones

7 sezonu bitirip sekizinciye yol alan efsane fantastik Dizi, 170 ülkede izlenme rekorları kırıyor. Diziye bu zamana kadar 2 türk oyuncuda dahil oldu. Her bölümü ayrı rekor kıran efsane dizide kim bilir daha neler olacak? Merakla bekliyoruz...

6. Aşk-ı Memnu

Aşk-ı Memnu

Bihter ve yasak aşkı Behlül arasındaki duyguya o kadar derin kapıldık ki, Bihter'in ölümünü bile gerçek sandık. Dizideki ölüm milyonları ağlattı. Her bölüm ayrı bir efsaneydi. Onaylamasakta biz Bihter'i çok sevdik.

7. Ezel ve Deli Yürek

Ezel ve Deli Yürek

İkiside birbirinden efsane diziler ve ortak başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu, her iki karakterde de milyonları kendine hayran bıraktı. Harmandalını gençlere sevdiren oyuncumuzun rol aldığı her iki dizininde heyecanla beklenen bölümleri izlenme rekorları kırdı.

8. Kurtlar Vadisi

Kurtlar Vadisi

Derin devlet ve mafya konularını işleyen bu Dizi oldukça fazla beğenildi. Sıkı takipçilerinin her bölümünü merakla beklediği dizinin sinema filmleri de çekildi. Bu arada dizi halen gösterimde, eski şaşası olmasa da 10 yılı geçkin bir süredir devam ediyor.

9. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Bir başka derin devlet ve mafya dizimiz EDHO halen gösterime devam ediyor. Oldukça beğenilen ve merakla izlenen dizinin karakterleri hayran bırakan rolleriyle türk dizilerinin yükselen başarılarına örnek teşkil ediyor. Özellikle İlyas Çakırbeyli karakterinin replikleri oldukça fazla beğenildi.

10. İçerde

İçerde

Polis mafya ilişkisini konu alan mükemmel bir Dizi daha bizleri ekrana bağladı. Kardeş olduklarını bilmeden birbirleriyle kıyasıya kapışan Sarp ve Mert kardeşleri ailemizin bir parçası yaptık. "İçerdeyim abi" ve "Tak tak taka tak" gibi replikleri ile ilgi odağı oldular.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.