OFPOF

Ekim Ayında Vizyona Girecek 14 Yerli Film

-
823
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ekim Ayında Vizyona Girecek 14 Yerli Film
0 izlenme
-

Ekim ayında sinema salonlarını canlandıracak, sinema severlerin merakla beklediği yerli filmler.

1. Babam (6 Ekim)

Yusuf Tunalı, batmakta olan fabrikasını kurtarmaya çalışırken, karısı vefat eder ve zihinsel engelli oğlu Arif'le baş başa kalır. Oğlunu, engeli sebebiyle yıllardır kabullenememiş Yusuf için, bu durum büyük bir sınav olacaktır. Genç öğretmen Feride ise atanamadığı için Yusuf’un fabrikasında çalışmaya başlar. Arif, Feride’nin ilgisiyle kabuğundan çıktıkça, Yusuf’un da Arif’e olan bakışı değişir. Yusuf, Feride ve Arif’in yaşadıkları, çevrelerinde olup bitenler, bu üç insanı birbirine daha da yakınlaştırır. 

Oyuncular: Çetin Tekindor, Melisa Şenolsun, Berker Güven, Erkan Kolçak Köstendil, Cezmi Baskın, Seray Gözler, Ali İhsan Varol, Ali Düşenkalkar, Güner Özkul, Yasemen Büyükağaoğlu, Cansu Fırıncı, Ebru Şahin

2. Dört Köşe (6 Ekim)

Aynı gece, aynı nezarethanede bulunan Aşkın, Emel, İrfan ve Muzo haksız yere gözaltına alınmışlardı. Peki ne yapacaklardı? Birlik olup, düzene karşı “Biz de varız ulan, buradayız, yaşıyoruz.” demek için bir hırsızlık tezgâhladılar.  Hak yiyerek güçlü olandan çalıp, yaşadıkları tüm haksızlıkları sıfırlayacaklardı. Hedefleri ise cesaret isteyecek türdendi. İstanbul’un en karanlık, en güçlü adamı Timsah Hamza... İşte asıl hikâye böyle başladı.

Oyuncular: Şinasi Yurtsever, Murat Akkoyunlu, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Ayça Erturan, İnan Ulaş Torun, Mehmet Özgür, Eylül Su Sapan, Beyti Engin, Ayşe Kökçü 

3. Kayseri Aslanı (6 Ekim)

Ersin babasının dükkanı üzerine senet imzalamak zorunda kalır. 1 ay içinde borcunu ödemek zorundadır ve bunun için de bir plan yapar. Geliştirdiği proje ile Çin’den ucuz mal getirip esnaflara daha çok para kazandırmak vaadi ile topladığı paralarla Çin’e gider. Çin’de kaldığı otelde yeraltı dünyasının önemli isimlerinden Chong'un kızının düğünü vardır. Ancak kız bu evliliği istememektedir ve Ersin’i de ikna ederek gece kaçıp birlikte Kayseri’ye gelirler ve ortalık iyiden iyiye karışır. Çinli mafya da Kayseri’ye gelmiştir.

Oyuncular: İnan Ulaş Torun, Algı Eke, Asuman Dabak, Ali Erkazan, Ali Çatalbaş, Cenk Ertan, Hüseyin Elmalıpınar, Metin Yıldız  

4. Bir Nefes Yeter (13 Ekim)

Yaşadığı olaylarla hayattan bir beklentisi kalmamış olan Yaman bir arayış içerisinde iken karşısına yine kendisi gibi olan Nefes çıkar ve ikili arasında büyük bir aşk başlar.

Oyuncular: Seçkin Özdemir, Tuvana Türkay, Zuhal Gencer, Hakkı Ergök 

5. Cingöz Recai (13 Ekim)

“İyiliksever hırsız” Cingöz Recai yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara döner.  Karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. Yıllardır aradığı, kişisel bir kin güttüğü Hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır. Tabii ki belası Baş Komiser Mehmet Rıza da peşinde.

Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli, Musa Uzunlar, Serkan Keskin, Günay Karacaoğlu, Hakan Boyav, Cem Cücenoğlu, Boran Kuzum, Meriç Aral, Ushan Çakır, Fatih Artman, Algı Eke, Selim Bayraktar, Kenan Ece, deniz Hamzaoğlu

6. Kapıdaki Sır (13 Ekim)

Günümüzden tam 200 yıl önce bir kadının kocası kadim bir tarikatla anlaşma yapar. Anlaşmaya uymayan adam bedelini hayatıyla öder.  Çocuğu elinden alınan kadın korkunç bir kuyuya hapsedilir ve kadının ruhunun içine korkunç bir iblisin ruhu girer. Olayın üstünden geçen seneler boyunca kadının öfkesi artar. Oğlunu görmediği her sene laneti kulaktan kulağa yayılır. Bu lanetlenmiş kasabaya yeni hayat kurmak için taşınan Aslı ve psikolojik sorunları olan eşi Murat için cehennem dolu günler başlar. Kasabadaki herkes için cehennemin kapıları açılmıştır.

Oyuncular: Şiar Zaim, Natali Kayova, Melek Orhanoğlu  

7. Bölük (20 Ekim)

Bir bölük askerin dokunaklı hikayesini anlatan filmin yönetmen ve senaristliğini Aytaç Ağırlar üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Kaan Yıldırım, Hakan Kurtaş, Alina Boz, Aykut Akdere, Selim Akgül, M. Uğur Civaner, Salih Usta, Olgu Baran Kubilay, Süeyman Kabaali ve Avni Yalçın yer alıyor. 

8. Damat Takımı (20 Ekim)

Yiğit, Ömer, Serdar, Onat ve Can liseden beri hiç ayrılmamış beş arkadaştır. Yiğit’in evlenme kararı ile grup gençliğin bittiğini farkına varır. Hem geçmişe hem de Yiğit'e veda olarak lise anılarını beş gün içinde tekrar yaşamaya karar verirler. Bir de tüm bu maceranın içinde aşk hayatları berbat olan grup, lisedeki can düşmanları Besim’le düğüne sevgilileriyle geleceklerine dair iddaya girerler. Bu beş gün içinde hem kendilerine kız arkadaş bulmak zorundalardır hem de belki de son kez birlikte olmanın tadını çıkaracaklardır.

Oyuncular: Furkan Andıç, Özgürcan Çevik, Pelin Akil, Açelya Topaloğlu, Sarp Can Köroğlu, Ozan Osmanpaşaoğlu, Özgün Aydın, Sadi Celil Cengiz, Eylül Su Sapan, Ceyda Kasabalı, Beyza Şekerci

9. İlk Öpücük (20 Ekim)

Hakan için işler, bir gün tesadüfen karşılaştığı Bahar’a ilk görüşte aşık olmasıyla tamamen değişir. Bahar ile yakınlaşmaya çalışan Hakan, Bahar’ın son derece nadir görülen bir rahatsızlığı olduğunu öğrenir. Bahar geçirdiği bir kaza sonucu, kaza gününden sonra olan hiçbir şeyi hafızasında tutamamaktadır. Her gün aynı güne uyanıp oradan devam etmektedir. Hakan, her sabah bir önceki günü unutan Bahar’ı kendisine her gün yeniden aşık etmek zorunda kalır.

Oyuncular: Murat Yıldırım, Özge Gürel, Cezmi Baskın, Hayrettin, Beyti Engin, Sadi Celil Cengiz, Gamze Karaduman, Erol Aksoy, Birsen Dürülü, Hakan Akın

10. Taş (20 Ekim)

Memur'dan kaçan Selim, yaralı olarak bir eve sığınır. Sığındığı evde yaşayan ailenin oğulları 20 yıldır kayıptır ve Emete evlerine gelen Selim'in oğlu olduğunu inanır.  Kocası Ekber ve kızı Suna ise ona inanıp inanmamak arasında gidip gelirler. Selim'in kendi geçmişini hatırlamıyor olması da kimin neye neden inandığını yeniden sorgulamasına neden olacaktır.

Oyuncular: Muhammet Uzuner, Jale Arıkan, Ahmet Varlı, Beste Kökdemir

11. Ayla (27 Ekim)

1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye'ye geri dönme kararı çıkar. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?

Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay'ın paylaştığı filmin kadrosunda Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor. 

12. İşe Yarar Bir Şey (27 Ekim)

Filmin öyküsü biri şair, biri genç bir hemşire kızın farklı nedenlerle yola çıktığı bir tren yolculuğu sonucu, kesişen hayatlarını beyazperdeye taşıyor.

Oyuncular: Başak Köklükaya, Yiğit Özşener ve Öykü Karayel 

13. Yol Arkadaşım (27 Ekim)

Onur başarısız bir ilaç mümessilidir. Kurban Bayramı'na üç gün kala üç hedefi vardır; Ayvalık’taki kız arkadaşının ailesiyle tanışmak, kovulduğu işini geri kazanmak ve ilk iki hedefi yol arkadaşı Şeref’e rağmen başarmak. Onur, bir telefon uygulamasıyla tanıştığı ve tek ortak noktaları gidecekleri istikamet olan Şeref ile birlikte eğlence ve macera dolu bir yolculuğa çıkar. 

Filmin başrollerini Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak paylaşıyor.

14. Sofra Sırları (27 Ekim)

Neslihan, ömrünü kocasına ve evine adamış utangaç, sevimli bir kadındır. O ve ailesi hiçbir olağanüstü olay olmayan uzak bir taşra şehrinde, sakin bir hayat sürer; ta ki Neslihan’ın çevresinde esrarengiz ölümler başlayana kadar. Şehre yeni atanmış, hırslı ve genç bir komiser, Neslihan’ın bir şeyler çevirdiğini ve peş peşe cinayetlerde parmağı olduğunu anlar ama bir türlü gerçek bir kanıt bulup Neslihan’ı yakalayamaz. Neslihan her cinayetten tereyağından kıl çeker gibi, son derece masum hafif çatlak görünerek sıyrılmayı başarır. 

Oyuncular: Demet Evgar, Alican Yücesoy, Fatih Al, Ferit Aktuğ, Fırat Altunmeşe, Elit Çam 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık