OFPOF

Defalarca Kez İzlemiş Olsanız da, Muhtemelen Fark Etmediğiniz 9 Film Hatası

-
3.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Defalarca Kez İzlemiş Olsanız da, Muhtemelen Fark Etmediğiniz 9 Film Hatası
0 izlenme
Ofpofer
-

Bu efsane filmlerin yaptıkları hasılatı ve kazandıkları beğenileri göz önüne aldığınızda, bu basit hataları nasıl yaptıklarına anlam veremeyeceksiniz.

1. Yeşil Yol

Yeşil Yol

Tarihteki en büyük ve en cana yakın Hollywood karakterlerinden birinin haksız yere ölümü milyonlarca insanın bu filmi izlerken ağlamasına sebep oldu. Aslında gerçek hayatta bu gerçekleşemezdi; çünkü film 1935'de Louisiana'da geçiyordu, ancak elektrikli sandalye ilk kez 1941'de kullanıldı.

2. Cesur Yürek

Cesur Yürek

Filmdeki hikaye 13. yüzyılın sonunda gerçekleşen olayları tasvir etse de, İskoç savaşçı William Wallace'ın giysileri ilk kez 18. yüzyılın başlarında ortaya çıkmıştı.

3. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

J. K. Rowling'in Harry Potter kitap serisinde Harry Potter'ın tıpkı annesinki gibi yeşil gözleri olduğu söylenir. Filmde Harry Potter'ı yeşil gözlü Daniel Radcliff canlandırıyor ve film karakterleri Harry'nin "annesinin gözlerini" aldığını söylemişlerdi. Ancak bir şeyler ters gitmiş olacak ki, genç Lily rolünü oynayan aktrisin gözleri yeşil değil, kahverengi idi.

4. Forrest Gump

Forrest Gump

Filmde, Forrest'ın arkadaşı Teğmen Dan, bazı "meyve şirketlerine" para yatırmaya karar verdi. Sonuçta, meyve bir elma ve şirket ise efsanevi Apple idi. Bundan sonra, ilerleyen sahnelerin birinde Gump, Apple Computer Inc.'den bir mektup aldı. Mektubun tarihi 23 Eylül 1975'ti fakat Apple'ın gerçek kuruluş tarihi 1 Nisan 1976'dır.

5. Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

Bu korsan öyküsünün üçüncü bölümünde Kaptan Barbossa ve Elizabeth Swan, mürettebatla birlikte Kaptan Sao Feng'i bulmak için Singapur'a giderler. film 18. yüzyılın başlarında geçmektedir ancak sorun şu ki, modern Singapur hikayesi 1819 yılında başlamıştır.

6. Truva

Truva

Milattan önce yaşanan bir olayda uçak görmek gerçekten ilginç olsa gerek. Filmin yaratıcıları, ya Yunanların hava desteğine ihtiyacı olabileceğini düşündüler ya da Brad Pitt'in büyüleyici görünüşünün bu hatayı gizleyebileceğini varsaydılar.

7. Game of Thrones

Game of Thrones

Lekesizler, Daenerys için hayatlarını feda etmeye hazır olan sadık savaşçılar olarak bilinirler. Gri Solucan ve Missandei'nin dışında hiçbirinin kadınlarla romantik ilişkileri yok. Ancak bu görüntüye bakılırsa, ya bu askerlerden biri evli ya da mücevherleri seviyor.

8. Zincirsiz

Zincirsiz

Django rolünü oynayan Jamie Foxx, günümüzde halen modern ve şık olan bir güneş gözlüğü takıyor. Ancak sorun şu ki, film 1858'de geçiyor ve ABD'de ilk kez bir güneş gözlüğü 1929'da satılmıştır.

9. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Filmde, Örümcek Adam'ın Kaptan amerika'nın kalkanını ağ ile kaplayıp aldığı bir sahne var. Sonraki sahnede, Örümcek Adam kalkanı elinde tutuyor ve kalkan tertemiz görünüyor. Peki Örümcek Adam, kalkanı nasıl bu kadar hızlı temizlemeyi başardı?


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.