OFPOF

Çok Sevilen Yabancı Dizilerin Yüksek Beklentiler ile Yapılmış 10 Spin-off'u

-
2.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Çok Sevilen Yabancı Dizilerin Yüksek Beklentiler ile Yapılmış 10 Spin-off'u
0 izlenme
Ofpofer
-

Yabancı dizi dünyasında bir dizi ne kadar iyiyse Spin-off'unda da beklentiler o kadar yüksek oluyor. İşte en iyi 10 yabancı Spin-off dizisi!

Öncelikle bilmeyenlere spin off nedir, onu anlatalım. Çok sevilen ve tutan bir dizinin öne çıkan karakterlerinden, bazen de iyi bölümlerinden türeyen yeni diziye spin off diyoruz. Amerikan Dizi sektöründe spin off, bizde uzantı.

10. Young Americans

Young Americans

Dawson’s Creek’in 3. sezonunda yer alan Will’in başrol oynadığı uzantı tutmadı ve iptal oldu. Yeni nesil Amerikan mafyasının uyuşturucu işine el atmasını anlatıyor.

9. The Blacklist Redemption

The Blacklist Redemption

The Blacklist çok ses getirince Tom Keen karakterinden spin off yapılmasına karar verildi. Famke Janssen’in canlandırdığı Susan’ın desteğine rağmen Dizi 8 bölüm sürdü. The Blacklist tadını bulamamış bir diziydi bittiğine üzülen olmamıştır.
Konusu: Tom Keen ve Susan güçlerini birleştirerek zeki ve gizli bir paralı asker konumuna gelir. Susan’ın Tom’un biyolojik annesi olduğu gerçeğinin ortaya çıkmasıyla riskli ve tehlikeli görevlere duygusallık engel olacaktır

8. The Simpsons

The Simpsons

Hiç inanılamayacak bir spin offtur. İlk defa duyacak/okuyacaklarda var aramızda ama evet The Simpsons'ta bir spin off dizisi olarak türemiştir. The Tracey Ullman Show'dan türeyen yapım hala devam etmektedir. 
Konusu: The Simpsons, Matt Groening tarafından Fox Broadcasting Company için yaratılan animasyon televizyon durum komedisidir. Dizi, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie'den oluşan orta sınıf bir Amerikan ailesinin satirik bir parodisidir.

7. Frasier

Frasier

Frasier karakteri kendine özgü bir karakter olduğu için başka bir dizide işlendi. Cheers’ın 11 sezon süren doktor Frasier Crane karakteri sonunda kendi adıyla devam etti. Konusu: 1982 ile 1993 yılları arasında NBC’ de yayınlanan Cheers; Boston, Massachusetts’teki Cheers Bar’ın müdavimleri arasında dönen bir Komedi dizisiydi. Psikiyatrist Frasier Crane de dahil olmak üzere çeşitli meslek gruplarından insanların Cheers Bar’da bir araya gelmesi ve aralarında geçen muhabbetler üzerine kurulu Dizi 11 senenin ardından yerini uzantısı (spin-off) Frasier’a bıraktı. Cheers sonlanınca, aynı sene içinde Kelsey Grammer’in yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği Frasier, 1993 yılında NBC’ de başladı ve 2004 yılına kadar da devam etti.

6. The Originals

The Originals

The Vampire Diaries’dan türeyen vampir dizisi. Mikaelson kardeşlerin farklı bir alandaki savaşlarına tanık olduğumuz spin off en az The Vampire Diaires kadar ilgi topladı. TVD final yapmasına rağmen The Originals maceralarına hala devam ediyor.
Konusu: Mikaelson ailesinin başına gelen olayları anlatan bir vampir dizisi

5. Legends of Tomorrow

Legends of Tomorrow

Arrow ve The Flash’tan türeyen bir grup süper kahramanın dünyayı kurtarmak için verdikleri savaşı anlatan spin off. Konu içeriği olarak ne kadar da değişik ve sıradışı olsada kendine özgü bir izleyici kitlesi ile 3. sezonunda izlenmeye devam ediyor.
Konusu: Geçmişten geleceğe zaman yolculuğu ve zamanda meydana gelen aforizmalar ve bunları düzeltmek için harcanan çabaları ele alıyor.

4. The Flash

The Flash

Arrow dizisinde ortaya çıkan Barry Allen, yani nam-ı diğer The Flash, eşsiz hız yeteneğiyle süper kahraman sınıfına giriyor. Tabii spin off sadece The Flash ile sınırlı kalmadı. Arrow ve The Flash dizilerinde oluşan diğer karakterler Legend Of Tomorrow's dizisinde bir araya geldiler. 
Konusu: Yıldırım çarpması sonrasında özel bir gücü olduğunu fark eden Bary Allen dünyada hızlı koşan insandır. Ve karşısına kendisi gibi meta-insanlar çıkacaktır.

3. Joey

Joey

Friends dizisinde efsaneleşmiş Joey karakteri için oluşturumuş bir uzantı dizisidir. Kısa bir dönem için popüler olarak izlenmiştir.
Konusu: Friends dizisi bittikten sonra başlayan Joey'de oyuncu, Friends dizisindeki karakterini devam ettiyor. Yeni hayatında olanları konu alan Dizi Komedi sektöründe güzel bir yapıt olarak yerini almıştır.

2. Better Call Saul

Better Call Saul

efsane Dizi Breaking Bad’in bir uzantısıdır. Dizinin sıra dışı, kural tanımayan avukatı Jimmy’nin hayatına odaklanan Better Call Saul, üçüncü sezonunu devirdi. Breaking Bad’den karakterlerin de dahil olmasıyla tadından yenmiyor.
Konusu: Breaking Bad dizisinde tanıdığımız sorunları çözen avukat Saul'un karşılaştığı problemler ile başa çıkış şeklini konu almış bir dizidir. İzleyiciyi ekran başına kilitleyen yapımda maceralar bitmek bilmiyor.

1. Young Sheldon

Young Sheldon

Sheldon Cooper karakteri The Big Bang Theory'de aşırı popüer hale gelince 2017 Eylül ayında bu spin off hayatımıza girdi. 
Konusu: Klasik Sheldon karakterinin yanında hiç tanımadığımız babasını da tanıma fırsatı veren bir yapım olmuş. Zeki bir çocuğun karşılaştığı sorunları ele alması ile güzel izlenecek bir Dizi olarak karşımıza çıkmıştır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.