OFPOF

Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Efsane Filmler

-
1.8b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bu Hafta Vizyona Girecek Olan Efsane Filmler
0 izlenme
Ofpofer
-

Büyük küçük herkesin zevkine göre filmler, bu Cuma yani 21.04.2017'de sizlerle buluşmaya hazırlanıyor. Vizyona girecek filmlere şöyle bir bakalım.

1. Silence

Martin Scorsese'nin senaryosunu Jay Cocks ile birlikte kaleme aldığı Silence, iki Hristiyan misyonerinin, kayıp mürşitlerini bulma vesilesiyle gittikleri Japonya'da yaşadıklarını anlatıyor.

Dram-tarih türündeki ABD yapımı film 161 dakika.

2. Max Steel

Genç Max McGrath, dünya dışı ultralink Steel ile bağ kurarak Max Steel'i oluşturur. Ortaya çıkardıkları inanılmaz gücü dünyayı korumaya ve daha iyi bir yer hâline getirmeye çalışan ikilinin karşısına baş etmesi zor bir düşman çıkacaktır.

bilim kurgu, macera ve aksiyon türündeki film ABD yapımıdır.

3. Maşa ile Koca Ayı

Çocuklar için özel yapılan ve ilk kez 'İnteraktif' sinema deneyimi yaşatacak olan filmde, Doğukan Manço ve Aydilge yer alıyor. Projede sesleriyle değil, direkt yer alıyorlar. Ayrıca filmde seyirceye birçok sürpriz hazırladılar. Bu arada Doğukan Manço, babası Barış Manço'nun ''Ayı'' şarkısını yeniden aranje etti.

Rusya yapımı animasyon 65 dakika sürüyor.

4. Miraç

Yusuf ile Ali iki küçük arkadaştır. Arkadaşları Ahmet'i kaybetmişlerdir ve onun cennette olduğuna inanmaktadırlar. Bu nedenle Ahmet'e seslerini duyurmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Göğün 7. katına çıkmak için köylülerden akıl alan ikili köyü birbirine katıp, maceradan maceraya atılacaklardır. film, Hz. Muhammed'in Miraç'a çıkışını çocukların gözünden göstermeyi, onların dünyasından vermeyi hedefliyor.

Türkiye yapımı dram türü film Cuma günü vizyona girecek.

5. Beden ve Ruh Üzerine

Bir mezbahada yöneticilik yapan ve pek de konuşkan sayılmayan Endre'nin hayatı, mezbahayı denetlemek için gelen Maria'nın ortaya çıkması ile tamamen değişir. Endre, görür görmez etkilendiği Maria'ya karşı olan duygularını kendine bile söyleyemez. Maria'nın kılı kırk yaran tavrı da bu durumu kolaylaştırmamaktadır. Fabrikada gerçekleşen hırsızlık olayının soruşturması devam ederken bu iki insan, aslında her gece kimsenin bilmediği bir alemde buluşmaktadır.

Macaristan yapımı dram filmi 116 dakikadır.

6. Blue

90’lar Türkiye’sinin rock müzik sahnesinde efsaneleşen bir grup: Blue Blues Band ve o sahneden kayıp giden iki dahi: Bipolar bozukluk nedeniyle 31 yaşında Boğaz Köprüsü’nden atlayarak hayatına son veren Yavuz Çetin... ABD’de Jimi Hendrix ve The Monkees ile paylaştığı sahnede başlayan yolculuğu Beyoğlu’nun otel odalarında yapayalnız son bulan Kerim Çaplı... Blue, 90’larda ve ikilinin hayatlarında derin bir yolculuğa çıkıyor ve toplumla, endüstriyle, en önemlisi de kendi zihinleriyle verdikleri mücadeleye ışık tutmaya çalışıyor. Nihayetinde de geriye şu soru kalıyor: Tüm bu yetenek ve yaratıcılık bir lütuf mu, yoksa bir lanet mi?

7. Zer

Zer, birbirlerine yabancı bir babaanne ve torun olan Zarife ve Jan'ın hikâyesidir. Zarife kanser tedavisi için New York'a getirildiğinde birbirlerini tanımaya başlayacaklardır. Yıllar sonra aralarında kurdukları bağlar, Zarife aniden ölünce kopar. İşte o zaman, Jan babaannesinin ölüm döşeğindeyken kendisine söylediği şarkıyı bulmak için bir serüvene niyet eder ve köklerinin izini sürmek için Dersim'e doğru uzun bir yolculuğa başlar. Jan, Zer şarkısının izinden gittikçe kendisini Dersim'de ve babaannesinin hayatı boyunca bir sır gibi sakladığı büyük bir katliamın ortasında bulacaktır. Jan şarkının izinden gittiği bu arayışın sonunda kendi kimliği ve özünü tanıyacaktır.

8. Kolonya Cumhuriyeti

Dünyaya gelen uzaylılara karşılama yapılır. Kolonya'ya iniş yapan uzaylı, yerel halkın büyük sevgisiyle karşılanır ancak bir kaza olur ve kutlamalar sırasında uzay mekiği yerle yeksan olur. Kolonya'da bir müddet konaklamak zorunda kalan uzaylı ile yerel halkın arasında da kahkaha dolu bir macera başlar. Uzaylının inişiyle birlikte amerika'da tepkisiz kalmaz ve beş bin nüfuslu beldeye savaş açar. Artık işler iyice karşıacaktır...

BKM'nin yapımcılığında hayata geçen Kolonya Cumhuriyeti, Dedemin Fişi, Çarşı Pazar sinema filmlerinin senaristi olarak tanınan Murat Kepez'in de ilk uzun metraj sinema filmi. Komedi türündeki yerli filmde Çağlar Çorumlu, Uğur Bilgin, Mahir İpek gibi isimler yer alıyor.

9. Kapan

Chris başlangıçta ailenin aşırı uyumlu davranışlarını kızlarının farklı ırktan biriyle olan ilişkisiyle başa çıkmak için endişeli çabalar olarak yorumlar. Ama hafta sonu ilerlerken giderek daha da rahatsız edici bir hal alan bir Dizi olay, Chris'i aklının ucuna bile gelmeyecek bir gerçeğe götürür.

ABD yapımı korku ve gerilim türündeki film 104 dakika sürüyor.

10. The Lost City of Z

1925 senesinde, Percy Fawcett Amazon ormanlarına giderek köklü bir uygarlık bulup tarihin en önemli keşfini yapmak ister. Avrupalılar dünyanın en büyük ormanı olan Amazon'da El Dorado adında bir krallık olduğuna ve sayısız gezginin bu krallığı bulmak amacıyla yola çıkıp öldüklerine inanırlar. Fawcett oğluyla bu krallığın varlığını kanıtlamak ister.

ABD yapımı biyografi, macera ve aksiyon tarzı film 141 dakika izleyiciyle buluşuyor.

11. Son Macera

Oscar ödüllü Morgan Freeman, (Million Dollar Baby), Michael Caine (The Cider House Rules, Hannah ve Her Sisters) ve Alan Arkin (Little Miss Sunshine) yani Willie, Joe ve Al, hayatları boyunca yakın arkadaş olmuş bir üçlüdür. Zach Braff'ın yönetmenliğindeki bu Komedi filminde, emeklilik fonları kurumsal bir kazaya kurban gittiğinde, hayatlarında ilk defa, dürüst ve ahlaklı yaşamlarından ayrılmaya karar verirler. Umutsuzca faturalarını ödemeye çalışan ve sevdiklerini hayal kırıklığına uğratmak istemeyen bu üçlü, tüm riski üstlenerek, paralarını alıp kaçmak için bir bankanın kapısını çalarlar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık