OFPOF

Bayramda Sıkılmadan Arka Arkaya İzleyebileceğiniz 10 Fantastik Film Serisi

-
748
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bayramda Sıkılmadan Arka Arkaya İzleyebileceğiniz 10  Fantastik  Film Serisi
0 izlenme
Ofpofer
-

Bayramı evde geçirecekler için sıkılmadan izleyebilecekleri birbirinden harika filmleri sizler için derledik.

1. Geleceğe Dönüş Serisi

Geleceğe Dönüş Serisi

Geleceğe Dönüş Robert Zemeckis'in yönetmenlik, Bob Gale'ın yardımcı senaristlik, Steven Spielberg'in yürütücü yapımcılık yaptığı, 1985 yapımı bilim-kurgu, macera ve Komedi türündeki filmdir.

2. Karayip Korsanları Serisi

Karayip Korsanları Serisi

Karayip Korsanları, yapımcılığını Jerry Bruckheimer'ın, yönetmenliğini Gore Verbinski'nin, senaristliğini Ted Elliot ve Terry Rossio'nun yaptığı bir macera filmi serisidir. Beş Filmden oluşan serinin ilk filmi Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti adlı yapım 9 Temmuz 2003 tarihinde sinemalarda gösterilmeye başlandı. Serinin son filmi Salazarın İntikamı şuan Türkiye sinemalarında  izleyiciyle buluşuyor.

3. Matrix Serisi

Matrix Serisi

Matrix serisi, temel olarak Matrix, Matrix Reloaded ve Matrix Revolutions olmak üzere 3 sinema filminden oluşur. Tüm filmler aynı sanal dünyada geçer.

4. Terminatör Serisi

Terminatör Serisi

Terminatör, James Cameron'un yönetmen koltuğunda oturduğu 1984 yılı yapımı bilim-kurgu filmi. Başrollerinde Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton ve Michael Biehn bulunmaktadır.

5. Harry Potter Serisi

Harry Potter Serisi

Harry Potter, İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap hâlinde yazılan fantastik roman serisi ve bu kitaplardan uyarlanan film serisi.

6. X-Men Serisi

X-Men Serisi

 Aksiyon, macera, bilimkurgu ve fantastik öğeler içeren, Tom DeSanto’nun kurgu ve senaryosunu düzenlediği X-Men filmi Patrick Stewart, Hugh Jackman ve Ian McKellen gibi birbirinden tecrübeli ünlü oyuncuları barındırmaktadır.İnsanlığın binlerce yıllık evriminin ardından Mutant adı verilen yeni bir nesil ortaya çıkmıştır ve Profesör X diğer mutantlardan farklı yeteneği sayesinde dünya üzerinde çok daha fazla Muntant olduğunun farkındadır. Bu sebeple kendi gibi olan tüm Mutant insanlara yol gösterebilmek ve onlara doğruyu öğretebilmek adına büyük bir okul bile kurmuştur. İyiliğin tarafında olan Profesör X okuluna aldığı genç öğrencilerine iyiliği ve doğruyu amaç edinmiştir. Aynı zamanda Dünyaya zarar verme peşinde olan Mutantlara karşı neler yapılması gerektiğini konusunda da eğitim veren Profesör çok büyük bir amaca hizmet etmektedir. Diğer yanda ise Mutant neslinden haberdar olan politikacılarla da sıkı bir mücadele içerisindedir… 

7. Hızlı ve Öfkeli Serisi

Hızlı ve Öfkeli Serisi

Hızlı ve Öfkeli bir Amerikan yasadışı sokak yarışı ve silahlı soygun merkezli, aksiyon filmleri ve diğer çeşitli medya filmlerinden oluşan bir seridir.

8. Star Trek Serisi

Star Trek Serisi

uzay Yolu, Gene Roddenberry tarafından oluşturulan bilim kurgu televizyon dizisi, film ve roman serisi. 7 kez Dizi, 13 kez sinema filmi, yüzlerce kez roman, video oyunu, ve hikâye olarak yayımlandı.

9. Yüzüklerin Efendisi Serisi

Yüzüklerin Efendisi Serisi

John Ronald Reuel Tolkien'in yazdığı Yüzüklerin Efendisi (İngilizce: The Lord of the Rings) adlı fantastik edebiyat serisinden uyarlanarak çekilmiş Peter Jackson imzalı bir film üçlemesidir Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 

10. Yıldız Savaşları Serisi

Yıldız Savaşları  Serisi

Yıldız Savaşları, George Lucas tarafından yapılmış bilim kurgu film serisidir.  Film serisinin ilki 25 Mayıs 1977'de, 20th Century Fox tarafından Star Wars (Yıldız Savaşları) ismiyle yayınlanmış ve dünya çapında bir popüler kültür fenomeni olmuştur. Üçer yıl arayla iki devam filmi yayınlanmıştır. Orijinal üçlemenin son filminin yayınlanmasının 16 yıl ardından, "öncül" üçlemenin ilk filmi yayınlanmıştır ve tekrar üçer yıl arayla, diğer iki film de yayınlanarak, tüm seri 19 Mayıs 2005'te tamamlanmıştır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.