OFPOF

Başrolünde Usta Oyuncu Çetin Tekindor'un Olduğu, Bir Baba ile Zihinsel Engelli Oğlunun Duygusal Hikayesi: Babam

-
539
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Başrolünde Usta Oyuncu Çetin Tekindor'un Olduğu, Bir Baba ile Zihinsel Engelli Oğlunun Duygusal Hikayesi: Babam
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Film, engelli bir çocuğu olan sert bir babanın genç bir kızla tanıştıktan sonra hayatlarının nasıl değiştiğini konu almakta.

Babam, yönetmenliğini Nihat Durak'ın yaptığı çekimlerine Temmuz 2017'de başlanan sinema filmidir. Filmin adı ilk olarak "Sardalya Kokusu" olarak belirlendi. Çekimlerin başlamasından yaklaşık 4 hafta sonra filmin adının "Babam" olarak değiştirildiği duyuruldu. film, engelli bir çocuğu olan sert bir babanın genç bir kızla tanıştıktan sonra hayatlarının nasıl değiştiğini konu almakta. Filmin çekimleri Çanakkale Gelibolu'da yapılmıştır. Filmin senaryosunda da yönetmenle birlikte Nail Pelivan'ın imzası var.

Film Konusu

Yusuf Tunalı sardalya konserve fabrikası sahibidir. Batmakta olan fabrikayı kurtarmaya çalışırken, karısı vefat evder ve zihinsel engelli oğlu Arif'le baş başa kalır. Oğlunu, engeli sebebiyle yıllardır kabullenememiş Yusuf için, bu durum büyük bir sınav olacaktır. Genç öğretmen Feride ise atanamadığı için Yusuf’un fabrikasında çalışmaya başlar. Arif, Feride’nin ilgisiyle kabuğundan çıktıkça, Yusuf’un da Arif’e olan bakışı değişir. Yusuf, Feride ve Arif’in yaşadıkları, çevrelerinde olup bitenler, bu üç insanı birbirine daha da yakınlaştırır. Yusuf içinde saklı olan iyi insanı Feride ve oğlu Arif’in etkisiyle gün yüzüne çıkarmaya başlar. Dertleri ve sorumlulukları Yusuf'un sürpriz kararlar almasına yol açar...

Film Oyuncuları ve Rolleri

Filmde başrollerini Yusuf Tunalı rolüyle Çetin Tekindor ve Yusuf Tunalı'nın engelli oğlu Arif rolüyle ise Berker Güven paylaşmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Melisa Şenolsun, Erkan Kolçak Köstendil ile Cezmi Baskın'ın yanı sıra Seray Gözler, Ali İhsan Varol, Ali Düşenkalkar, Güner Özkul, Yasemen Büyükağaoğlu, Cansu Fırıncı ve Ebru Şahin de bulunuyor.

Vizyon Tarihi

6 Ekim 2017

Filmin çekimleri yeni bittiği için henüz film fragmanı yayınlanmadı fakat setten kareler yayınlandı.

Başrolünde Usta Oyuncu Çetin Tekindor'un Olduğu, Bir Baba ile Zihinsel Engelli Oğlunun Duygusal Hikayesi: Babam-qxkpv62gyp


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık